شما اینجا هستید
اخبار برتر » خواجه حسنی: با ترکیب قوی و جذب سه ملی‌پوش در لیگ برتر شرکت می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ سلمان خواجه حسنی سرپرست و مربی تیم صنعت مس کرمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص مسابقات لیگ و حضور این تیم توضیح داد: در آخرین جلسه‌ای که با مدیرعامل جدید و هیات مدیره باشگاه داشتیم قرار شد در لیگ برتر شرکت کنیم و قصد داریم نفرات خیلی خوبی را به ترکیب اضافه کنیم؛ البته شرایط باید مهیا باشد و اولین شرط ما این است که رقابت ها مانند سال گذشته و به صورت متمرکز نباشد چرا که برای ما توجیه مالی ندارد.

وی افزود: ما قصد داریم سه بازیکن ملی‌پوش به ترکیب خود اضافه کنیم سال گذشته هم سجاد مردانی با ما همراه بود و قرار داد خوبی داشت؛ از معدود تیم هایی بودیم که پرداختی های منظمی به بازیکنان داشت به این صورت که دو روز قبل از شروع بازی‌ها پیش پرداخت، بعد از شروع ۳۰درصد و قبل از فینال ۳۰ درصد دیگر را پرداخت کردیم.

خواجه حسنی ادامه داد: مس کرمان سال گذشته در رشته های مختلف ورزشی مثل والیبال، بسکتبال و فوتبال تیم داشت و مسابقات آنها ادامه‌دار و منظم بود بنابراین توجیه مالی برای پرداخت داشتند ولی تکواندو در طول یک یا دوماه رقابت هایش به پایان رسید و هر بار که پیگیر مطالبات بودیم می‌گفتند به فاصله یک ماه ۸۰ درصد مبلغ را دریافت کرده‌اید و با مسایلی از این دست رو به رو بودیم. امیدوارم امسال هر چه سریعتر رقابت‌ها برگزار شوند چرا که به نفع تکواندوکاران است. همچنین برای لیگ تکواندو که از قدیمی‌ترین و حرفه‌ای ترین لیگ‌هاست باید اتفاقی بیفتد، ما منتظریم احکام مسابقات را دریافت کنیم و سازمان لیگ با افراد جدید و کارکشته مثل آقای سیروس رضایی و محمد نوذری باید به بهترین وجه مشکلات را برطرف کنند.

وی در خصوص جلسه شورای مشورتی سازمان لیگ توضیح داد: با من تماس گرفته شد و در قالب یک پیام صوتی صحبت‌هایم را منتقل کردم؛ اتفاقا صحبت های زیادی دارم و مواردی هست که در اساسنامه و مسابقات لیگ باید درست شود.

خواجه حسنی در مورد تمرینات و آماده سازی بازیکنان گفت: بازیکنانی که در کرمان هستند زیر نظر ما و با رعایت کامل پروتکل‌ها و هوگوپوشان دیگری که با ما قرار داد دارند تمرینات را آغاز کرده‌اند فقط منتظریم که تاریخ مسابقات مشخص شود تا برای آن آمادگی کامل داشته باشیم. امسال قصد داریم با ترکیب قوی و جذب سه ملی‌پوش با تمام توان در لیگ برتر شرکت کنیم که به لحاظ مالی به سود ملی پوشان باشد همچنین حضور آنها کمک خوبی در رشد پتانسیل هوگوپوشان کرمان خواهد کرد.

سرپرست تیم صنعت مس کرمان در مورد افزایش سقف قرار دادها بیان کرد: باشگاه در تمامی رده‌های سنی و رشته‌های مختلف ورزشی سقف قرار داد تعیین کرده است و گفته ۲۰ تا ۳۰ درصد به مبلغ قرارداد های سال گذشته اضافه می کند؛ اگر مشکلی پیش نیاید شرایط خوبی خواهد بود.

وی در پایان گفت: من در گذشته به عنوان بازیکن تیم صنعت مس کرمان فعالیت داشته‌ام و قراردادم در سال ۸۶، چهل میلیون تومان بود در حال حاضر شرایطی پیش آمده که مبلغ قراردادها بسیار پایین و ناچیز هستند، هم ملی پوشان و هم بازیکنان لیگ در ورزش حرفه‌ای باید به لحاظ مالی حمایت بشوند تا انگیزه کافی پیدا کنند، قراردادهایی که در چند سال اخیر امضا می شود وجهه تکواندو را تخریب می کند و باعث افول این رشته می شود. ما بعد از کره جنوبی قطب تکواندو جهان هستیم و به نسبت رشته های ورزشی دیگر که خیلی هم افتخارآفرین نبودهاند قرارداد های ضعیفی امضا می‌کنیم این برای ما زشت است، باید سرمایه گذاری بیشتری شود تا همانطور که قبلا نفرات بیشتر به تکواندو جذب می‌شدند دوباره اتفاق بیفتد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::