شما اینجا هستید
اخبار برتر » پاراتکواندوکاران کشورمان حریفان خود را در پارالمپیک توکیو شناختند

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رقابت‌های پاراتکواندو در بازی‌های پارالمپیک توکیو طی روزهای ۱۱ تا ۱۳ شهریورماه در سالن “ماکوهاری مسه” توکیو برگزار می‌شود.

مراسم قرعه‌کشی و جلسه سرپرستان و مربیان پاراتکواندو با حضور نمایندگان ۳۷ کشور برگزار شد. این جلسه با حضور دکتر “چو” رییس فدراسیون جهانی تکواندو، ناظر فنی فدراسیون جهانی، سیدمحمد پولادگر عضو هیات نظارت بر رقابت های پاراتکواندو در پارالمپیک توکیو و رییس فدراسیون تکواندو کشورمان، رییس کمیته داوران و مسئول برگزاری این رقابت‌ها پیگیری و در خصوص موارد لازم مواردی مطرح گردید.

پیام خانلرخانی و عاطفه کشاورز سرمربیان تیم‌های ملی پاراتکواندو مردان و زنان کشورمان در این جلسه حضور داشتند.

طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، روز نخست (پنجشنبه – ۱۱ شهریورماه) رقابت های اوزان ۶۱- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم زنان برگزار خواهد شد که در این روز ایران نماینده‌ای ندارد.

روز دوم (جمعه – ۱۲ شهریورماه)، مسابقات اوزان ۷۵- کیلوگرم مردان و ۵۸- کیلوگرم زنان انجام می‌شود که مهدی پوررهنما نماینده ایران است.

براساس قرعه کشی انجام شده مهدی پوررهنما نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم پاراتکواندو ایران در این رقابت‌ها که طبق رنکینگ المپیکی در جایگاه دوم قرار گرفته است پس از یک‌دور استراحت ساعت ۱۳:۳۰ به وقت محلی (۹ به وقت تهران) در گام نخست به مصاف برنده دیدار ترکیه و سنگال می‌رود. “فاتح چلیک” از ترکیه دارای رنک چهار است و نقره قهرمانی جهان، نقره بازی‌های جهانی آیواز، دو برنز قهرمانی اروپا، نقره و برنز قهرمانی اروپا و طلا و دو برنز قهرمانی آسیا در کارنامه دارد. ” ابراهیم سِیِه” از سنگال از طریق مسابقات قاره‌ای جواز حضور را بدست آورده و در رده ۴۴ رنک قرار دارد.

روز سوم (شنبه – ۱۳ شهریورماه)، مسابقات اوزان ۷۵+ کیلوگرم مردان و ۵۸+ کیلوگرم زنان پیگیری خواهد شد که اصغر عزیزی و رایحه شهاب نمایندگان کشورمان در این روز هستند.

اصغر عزیزی در وزن ۷۵+ کیلوگرم که براساس رنکینگ خود در جایگاه دوم قرار گرفته است؛ پس از یک‌دور استراحت در اولین دیدار ساعت ۱۳:۴۵ به وقت محلی (۹:۱۵ به وقت تهران) به مصاف برنده دیدار قزاقستان و کاستاریکا می‌رود. “نیشان امیرالی” از قزاقستان دارای رنک ۱۰ است و از طریق مسابقات قاره ای جواز حضور در توکیو را بدست آورده و دو طلا و نقره قهرمانی جهان، طلا قهرمانی اروپا و نقره قهرمانی آسیا در کارنامه دارد. ” آندرس مولینا” از کاستاریکا نیز در جایگاه هفدهم رنکینگ قرار دارد و برنز قهرمانی آمریکا و دو برنز پارااُپن بازی‌های آمریکایی را تاکنون کسب کرده است.

رایحه شهاب در وزن ۵۸+ کیلوگرم براساس رنک المپیکی در جایگاه دوازدهم جدول قرار گرفته که ساعت ۱۰:۳۰ به وقت محلی (۶ به وقت تهران) در اولین گام با “گولجونوی ناایموا” از ازبکستان که در رنک سه قرار دارد و نقره و برنز قهرمانی جهان، برنز بازی‌های جهانی آیواز، دو طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی آسیا و نقره قهرمانی اروپا در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد، مبارزه می‌کند. وی در صورت برتری باید با نماینده میزبان “شوکو اتا” دارنده برنز قهرمانی جهان و برنز قهرمانی آسیا دیدار کند.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::