شما اینجا هستید
اخبار برتر » افراسیابی: برخی باشگاه ها قرارداد‌های زیر یک میلیون را هم تسویه نکرده اند

احسان افراسیابی سرمربی تیم پارسیان البرز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارتکواندو پلاس در خصوص مسابقات لیگ و حضور این تیم توضیح داد: با توجه به شرایط کرونایی کشور و متاسفانه عدم مهار این پاندمی همچنان هیچ چیز مشخص نیست و شرایط خود بنده هم نا معلوم است، البته امیدوارم اتفاقات خوبی در آینده نزدیک بیافتد.

افراسیابی در مورد شیوه برگزاری مسابقات لیگ توضیح داد: رقابت های لیگ بر اساس اهدافی برگزار می شوند پشتوانه سازی و معرفی بازیکن و مربیان جدید، کسب درآمد از این حرفه و تلاش برای رسیدن به سطوح ملی جزء این اهداف هستند.

وی افزود: وقتی لیگ به صورت متمرکز برگزار شود قطعا به هدف اول نمیرسیم چرا که ذات لیگ در برگزاری فصلی هست یعنی بازیکن توسط تیم ها شناسایی می‌شود، یک دوره آماده سازی طی می‌کند، در بازی اشتباهات و نواقص را شناسایی می‌کند و هفته به هفته با تغییراتی که در سطح فنی و وزنی داده می‌شود در نهایت بازیکن به سطح ایده آل می‌رسد و چه بسا جزو نفرات تاپ کشور و ملی شود؛ مثال‌های فروانی می توان زد ولی در مسابقات متمرکز اصلا این کار شدنی نیست اگر لیگ سال گذشته متمرکز نبود قطعا نتایج دیگری رقم می‌خورد. 

وی ادامه داد: هدف دوم درآمد است، که به جز دو سه تا تیم بقیه همگی از نظر مالی به شدت ضعیف هستند حتی دادن لباس‌های یک دست برای آن ها یک دغدغه محسوب می‌شود  با این شرایط هدف دوم هم قابل دسترسی نیست. هدف سوم هم با توجه به محدودیت دایره انتخاب مربیان ملی و همچنین محدودیت در اعزام‌ها برای اکثر مربیان حاضر در لیگ دست نیافتنی است در صورتی که واقعا سال گذشته مربیان با عشق و ایثار به دعوت فدراسیون لبیک گفتند و از خودگذشتگی کردند؛ در واقع با برگزاری لیگ به صورت متمرکز به هدفی که داریم نمی‌رسیم.

وی در خصوص جلسه شورای مشورتی سازمان لیگ گفت: بنده در جریان این موضوع نیستم و البته به نظرم علت و معلول ها کاملا مشخص هستند فقط اراده ای می خواهد تا به صورت جدی تغییرات انجام بشوند و دوباره شور و نشاط به خانواده تکواندو برگردد.

افراسیابی در مورد تمرینات و آماده سازی بازیکنان گفت: سال گذشته و امسال با توجه تعطیلی های پیاپی باشگاه‌ها که واقعا لطمه ی جبران ناپذیری به خانواده ورزش زد همه ی بازیکنان به صورت فردی یا با زحمت چندین برابر زیر نظر مربیانشان پشت درهای بسته و به صورت پنهانی در حال تمرین هستند و با توجه به ورزش هراسی ستاد کرونا می توان گفت هیچ کدام از تیم ها تمرینات منظمی ندارند.

وی در مورد جذب بازیکن به تیم پارسیان البرز گفت: همه ی تیم ها دنبال جذب بازیکن هستند ولی با توجه به عدم تمرین منظم و محدودیت ترددها و غیره این کار به شکل محسوسی دچار مشکل شده است.

سرمربی تیم پارسیان البرز در مورد افزایش سقف قرار دادها بیان کرد: یکی از بدترین قسمت لیگ تکواندو همین قراردادها است به غیر از دو سه تا تیم که از نظر مالی در وضعیت خوبی هستند بقیه قرارداد ندارند و حداقل مبلغی که زیر یک میلیون تومان است درسیستم قراردادها قید می شود با عرض شرمندگی باید بگویم تیم ها حتی همان را هم تسویه نمی‌کنند و اطلاع دارم باشگاه ها برای هزینه ایاب ذهاب دادن هم مشکل دارند.

وی افزود: این مشکل باید در جلسه ای در سطح وزارت خانه و فدراسیون مطرح بشود و دولت جدید که به اسم عدالت مشغول کار شده این مطالبه گری را پیگیری کند که چرا در فوتبال بازیکنان درجه چهار باید سر میلیارد چانه زنی کنند ولی بازیکنان تکواندو و مربیان که به جرات اکثرا از مفاخر ورزشی هستند باید از یک قرارداد آبرومند بی بهره باشند یقین دارم که با بخشنامه و نظارت می توان عدالت را برقرار کرد.

افراسیابی در پایان گفت: بیشترین بودجه فوتبال از بیت المال است و در این ورزش تیم شخصی نداریم پس باید پول به نحو درستی در جامعه ورزش هزینه شود. من به عنوان کوچکترین عضو از جامعه پرافتخار تکواندو این مطالبه را به صورت جدی از دکتر سجادی وزیر محترم ورزش دارم.

 

 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::