شما اینجا هستید

اخبار برتر » در انتظار رونمایی از معاونان جدید وزارت ورزش و جوانان/ قطعی شدن ادغام دو معاونت

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ پس از انتخاب «حمید سجادی» به عنوان وزیر ورزش و جوانان حرف و حدیث‌ها در خصوص گزینه‌های احتمالی در معاونت‌های مختلف این وزارتخانه آغاز شد اما تا امروز هیچ تغییری در معاونت‌های این وزارتخانه ایجاد نشده و گفته می‌شود احتمالاً در نخستین‌ روزهای مهرماه، معاونان وزارت ورزش معرفی خواهند شد.

معاونتی که این روزها بیش از سایر معاونت‌ها زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار دارد و هر روز از گزینه‌های مختلفی برای نشستن بر صندلی آن نام برده می‌شود، معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای است. قرار است در دولت جدید معاونت فرهنگی و همگانی در راستای کاهش معاونت‌ها که طرح آن از گذشته نیز مطرح بود، با معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ادغام شود. به این ترتیب جدایی «عبدالحمید احمدی» از وزارت ورزش نیز قطعی خواهد بود‌. در مورد گزینه قطعی این معاونت هنوز خبر موثّقی شنیده نشده و هر چند از گزینه‌های مختلف نام برده شده اما هنوز جمع‌بندی صورت نگرفته و مشخص نیست این صندلی مهم به چه فردی خواهد رسید.

تغییر دیگر به معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش برمی‌گردد. جایی که بعد از حضور «مناف هاشمی» در مراسم رونمایی از سردیس دو پیشکسوت ورزش کشور، حرف و حدیث‌ها از بازگشت دوباره وی به این معاونت مطرح شد اما شنیده می‌شود معاون توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش فردی به جز هاشمی است و باید منتظر معرفی فردی که گفته می‌شود خارج از ساختار ورزش و احتمالاً از بدنه دولت خواهد بود، باشیم. «ژاله فرامرزیان» معاونت توسعه و پشتیبانی وزارت ورزش اخیراً بازنشسته شده و جدایی وی از وزارت ورزش قطعی است.

در حوزه معاونت بانوان نیز با توجه به بازنشستگی «مهین فرهادی‌زاد» انتظار تغییر وجود دارد و در چند روز آینده تکلیف این معاونت مشخص خواهد شد. در مورد معاونت پارلمانی نیز شنیده شده «تقی‌زاده» به احتمال زیاد حداقل تا پایان سال جاری در این بخش به کار خود ادامه خواهد داد.

آنچه در این روزها و در فاصله یک سال مانده به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ اهمیت دارد انتخاب‌های مناسب برای پست‌های مختلف معاونت‌ها است. شاید زمان در حال گذر است اما اگر این موضوع منتج به انتخاب‌های مناسب و خوب شود، جبران‌پذیر خواهد بود.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::