شما اینجا هستید
تیتریک » زین العابدینی: لیگ باید برای ارتقاء سطح فنی و کیفی مربیان و بازیکنان برگزار شود

ریحانه زین العابدینی سرمربی تیم دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص مسابقات لیگ کوثر و حضور این تیم توضیح داد: با اتفاقات سال گذشته و وجود بیماری کرونا هنوز مشخص نیست برگزاری مسابقات به چه صورت خواهد بود و تیم ما هم تا این لحظه با دانشگاه آزاد به توافق نرسیده ولی قرار است طی یکی دو هفته آینده به ما اطلاع بدهند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد همیشه لحظات آخر همه چیز را قطعی می‌کند، ما فعلا تمرینات را در سطح باشگاه دنبال می‌کنیم اگر هم شرایط مهیا نشود سعی می‌کنیم با اسپانسر دیگری در لیگ حضور پیدا کنیم، سال گذشته تیم خوبی جمع کردیم ولی شرایط به گونه‌ای بود که نتوانستیم نتیجه دلخواه را کسب کنیم.

وی در خصوص برپایی مسابقات اظهار داشت: اگر به صورت دوره‌ای باشد موافق برگزاری هستم ولی اگر مانند سال گذشته متمرکز انجام شود، فایده‌ای برای بازیکن، مربی و باشگاه نخواهد داشت و تنها هزینه بالایی را بدون بازدهی متقبل می‌شوند.

زین العابدینی افزود: لیگ برگزار می‌شود تا بازیکنان در مدت زمان حدود ۶ ماه در آمادگی نسبی قرار بگیرند و فرصت جبران اشتباهات را داشته باشند ولی اگر قرار است متمرکز باشد بهتر است اسم لیگ روی آن نگذاریم و تورنمنتی باشد که باشگاه‌های با توان مالی در آن شرکت کنند؛ به نظر من لیگ باید دوره‌ای انجام شود.

وی در خصوص آماده سازی بازیکنان و تمرینات آنها توضیح داد: به صورت متمرکز و پیوسته تمریناتی را شروع نکرده‌ایم ولی هوگوپوشانی که زیر نظر خودم هستند در تمام دوران کرونا تمرین داشته‌اند، مبارزانی که هدف قهرمانی و انگیزه بالا دارند در شهرستان‌ها مشغول به تمرین هستند؛ بیشتر بازیکنان ما از شهرهای دیگر هستند و چون رفت و آمد سخت است زیر نظر مربیان خودشان تمرین می‌کنند تا ببینیم نظر فدراسیون چیست.

سرمربی تیم دانشگاه آزاد در خصوص جذب بازیکن جدید گفت: هنوز تکلیف تیم مشخص نشده است فکر می‌کنم فقط تیم فتح صدر البرز انتخابی‌ برگزار کرده است و بنا به سیاست‌هایی که داشته‌اند آماده مسابقات هستند و مابقی تیم‌ها هم با توجه به هزینه‌های بالایی که وجود دارد نتوانسته‌اند تیم هایشان را ببندند؛ ما تازه ماه گذشته توانستیم قسط آخر صورتحساب بازیکنان را بپردازیم و تسویه کنیم.

وی در مورد افزایش سقف قراردادها بیان کرد: قانون لیگ است که هر سال تا ۲۰ درصد به قراردادهای سال گذشته اضافه و محاسبه گردد ولی بسته به عملکرد سال گذشته آنها و ارزیابی وضعیت فعلی رقابت‌های انتخابی گذاشته می‌شود و نسبت به بازدهی که دارند مبالغ مشخص می‌شود و اگر دانشگاه آزاد امسال تیم بدهد من فکر می کنم تیم منسجم‌تر و در برخی اوزان بازیکنانی با عملکرد خیلی خوب خواهد داشت و نتیجه خوبی از مسابقات بگیرد.

زین العابدینی در پایان گفت: امیدوارم لیگ برای ارتقاء سطح فنی و کیفی مربیان و بازیکنان برگزار شود نه اینکه صرفا به جهت تکرار یک رویداد باشد چراکه به این شکل انگیزه‌ای برای بازیکنان و باشگاه‌ها باقی نمی‌ماند و بازدهی مفیدی ندارد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::