شما اینجا هستید

اخبار برتر » نورملکی:با دو تیم و قدرتمند در لیگ حاضر می شویم/ برخی از قوانین از منافع باشگاه‌ها دفاع نمی‌کند

Rate this post

فاطمه نورملکی سرمربی تیم فتح صدر البرز در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص حضور این تیم در لیگ کوثر گفت: باشگاه فتح صدر البرز با برنامه ریزی بلند مدت و فراهم کردن زیر ساخت های لازم به صورت حرفه ای تصمیم به تیم داری و شرکت در لیگ برتر تکواندو گرفت و همین برنامه ریزی خوب مسولان باشگاه باعث شد در دو سال حضور، دو کاپ قهرمانی و یک کاپ سومی کسب کنیم. در سال گذشته بخاطر شرایط کرونایی که خیلی از مجموعه‌ها از تیمداری انصراف دادند با درایت و محبت مدیرعامل مجموعه و قائم مقام باشگاه دو تیم را در مسابقات شرکت دادیم تا تعداد بیشتری از قهرمانان تکواندو بتوانند در لیگ شرکت کنند و امسال هم به لطف خدا با دو تیم و قدرت کامل در لیگ حضور پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بخشنامه لیگ را دریافت کردیم و پس از مطالعه نقطه نظرات باشگاه را به سازمان لیگ اطلاع دادیم. ما یک بخش کاملا خصوصی هستیم ولی برخی از قوانین اصلا از منافع باشگاه ها دفاع نمی‌کند و باعث دلسردی بخش‌های خصوصی می‌شود؛ برای نمونه ابلاغ کردند که از ابتدای سال ۱۴۰۰ حداکثر می‌توان قرارداد دو ساله بست که این مورد اصلا مناسب برای رده‌های پایه نیست چراکه این موضوع برخلاف سرمایه گذاری در رده پایه است و در تمام دنیا با بازیکنان رده پایه قرارداد بلند مدت بسته می‌شود تا بتوان روی آنها سرمایه گذاری کرد و حتی به آن باشگاه حق رشد پرداخت می‌شود ولی با این قانون بازیکن نوجوان بعد دو سال می‌تواند به راحتی جدا شود و باشگاه نمی‌تواند در تیم بزرگسالان خود از آنها استفاده کند.

وی افزود: همچنین اختلاف زیاد بین قراردادهای داخلی و قرارداد مورد تایید فدراسیون مشکلات زیاد حقوقی بین بازیکنان و تیم‌ها ایجاد می کند و این مشکلات باعث می شود بخش خصوصی دلسرد شود. همانطور که طی سالیان اخیر تیم های زیادی در لیگ بانوان حضور پیدا کردند ولی حضور انها دوام زیادی نداشته است.

سرمربی تیم فتح صدر البرز گفت: همچنین پیشنهاد دادیم سازمان لیگ کلاس و یا سمیناری در خصوص نحوه عقد قرارداد و موارد حقوقی موجود برای بازیکنان و باشگاه‌ها برگزار کنند چون طی این چند سال دیده‌ام که عدم آگاهی بازیکنان در خصوص عقد قرارداد چه مشکلاتی را به وجود آورده است.

نورملکی در مورد برپایی رقابت های لیگ اظهار داشت: قطعا با برگزاری لیگ انگیزه بین بازیکنان و مربیان دوباره ایجاد می‌شود و شور و نشاط به تکواندو برمی‌گردد. سال گذشته که شرایط کرونایی سخت‌تر بود لیگ به خوبی برگزار شد و امسال با توجه به سرعت گرفتن واکسیناسیون در کشور به نظر بتوان لیگ را برگزار کرد و امیدوارم لیگ مثل شرایط قبل از کرونا برگزار گردد تا شاهد لیگی پربار و با‌کیفیت باشیم.

نورملکی در مورد تمرینات و آمادگی بازیکنان توضیح داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و پیک پنجم شرایط برای برگزاری تمرینات و اردو مهیا نشد ولی در طی این مدت با بازیکنان در ارتباط بودیم و شرایط آنها را بررسی می کردیم و منتظر مشخص شدن زمان برگزاری لیگ هستیم تا برنامه ریزی لازم جهت حضور در تمرینات را انجام دهیم.

وی افزود: باشگاه فتح جز معدود باشگاه‌های ورزشی کشور است که مانند باشگاه‌های اروپایی بازیکنان به صورت کامل در اختیار باشگاه هستند و در شرایط اردویی قرار می‌گیرند تا بازیکنان از لحاظ تغذیه و موارد پزشکی جهت پیشگیری و درمان از آسیب دیدگی تحت کنترل باشند و این طور نیست که بازیکن یکی دو ساعت در تمرین حاضر شود و بقیه طول روز در اختیار خودش باشد . همین نگاه حرفه‌ای باشگاه باعث احیا شدن تعداد زیادی از بازیکنان شده و خدا را شاکرم که هر سه بازیکن خانم حاضر در المپیک توکیو از باشگاه فتح بودند.

سرمربی تیم فتح صدر البرز در مورد اضافه شدن بازیکن جدید به این تیم گفت: باشگاه فتح بهترین بازیکن‌های ایران از نظر فنی و اخلاقی را در اختیار دارد و طی چند ماه گذشته با توجه به لیستی که در اختیار باشگاه قرار دادم تمدید قرار داد اکثر بازیکنان انجام شده است و احتمال جذب یک یا دو بازیکن نیز وجود دارد و در حال بررسی شرایط چند گزینه هستیم.

وی ادامه داد: باشگاه فتح مجموعه‌ای کاملا حرفه‌ای است و مطابق قوانین کار را پیش می‌برد اما متاسفانه در چند وقت اخیر شاهد این هستیم بعضی از باشگاه ها به طور ناجوانمردانه و غیر اخلاقی در حال وسوسه کردن بازیکنان باشگاه هستند که امیدواریم کمیته انضباطی در موارد این چنین که بازیکنان با دلایل غیرمنطقی دنبال عدم پایبندی به قرارداد خود هستند عدالت را رعایت کند.

نورملکی گفت: در این خصوص مدیران باشگاه با ریاست فدراسیون نیز صحبت‌های لازم را انجام دادند و خداراشکر که ایشان به طور کاملا حرفه‌ای به موضوع نگاه کردند و گفتند هم باشگاه و هم بازیکنان باید به قراردادهای خود پاییند باشند و مجموعه فدراسیون از قراردادها حمایت خواهد کرد .

نورملکی در خصوص افزایش سقف قراردادها توضیح داد: فکر ‌می‌کنم مجموعه فتح با حضورش در تکواندو کمک زیادی به افزایش قرارداد در بخش بانوان کرد و بالاترین قراردادها را باشگاه فتح در بخش بانوان به منظور حمایت از قهرمانان دارد و علاوه بر قرارداد اصلی باشگاه امتیازاتی از سال جدید برای بازیکنان دارد که می توانند درآمد خود را افزایش دهند. با برنامه‌ریزی بسیار مناسب باشگاه و بخش روابط عمومی باشگاه که اولین باشگاه تکواندو هستیم که به صورت حرفه ای بخش روابط عمومی را فعال کردیم حامیان و اسپانسرهای شخصی برای برخی از بازیکنان فراهم می‌شود و می توانند با همکاری با مجموعه‌های معتبر مانند بازیکنان حرفه‌ای دنیا درآمد خود را افزایش دهند و یا با عقد قرارداد با برخی از شرکت‌ها و موسسات معتبر برخی هزینه‌های امکانات تمرینی و مسائل پزشکی مانند فیزیوتراپی یا استفاده از روانشناسان معتبر را از جیب پرداخت نکنند. در آینده نه چندان دور خبرهای بسیار خوبی در این زمینه از باشگاه فتح خواهید شنید.

وی در مورد تسویه حساب سال قبل بازیکنان گفت: با درایت مدیران باشگاه طی دو سال گذشته تمامی تعهدات از سوی باشگاه پرداخت شد. در سال ۹۸ و قبل از شیوع ویروس کرونا قراردادها به صورت پیش قرارداد، نیم فصل و پایان فصل به همراه پاداش قهرمانی پرداخت شد وسال گذشته نیز پس از اتمام لیگ با تمامی عوامل و بازیکنان تسویه حساب انجام شده است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::