شما اینجا هستید

اخبار برتر » ساعی: رییس فدراسیون شدن در این شرایط اقتصادی کار بسیار سختی است/تا روز انتخابات اتفاقات زیادی خواهد افتاد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، هادی ساعی در خصوص سطح تورنمنت‌های بین‌المللی تکواندو ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه بعد از مسابقات المپیک، رویدادی برگزار نشده بود، در مجموع سطح مسابقات خوب است. بچه‌ها مدت‌ها از میدان مسابقه دور بودند و تمرینات خوبی نداشتند، اما با این حال چهره‌های جوان، خیلی باانگیزه و خوب کار کردند. امیدوارم این جوانان پشتوانه‌های خوبی برای آینده تکواندو ایران باشند.

وی در خصوص استقبال کشورها از مسابقات عنوان کرد: با توجه به کرونا حضور ۱۰ کشور خوب و قابل قبول است. برگزاری سه رویداد باعث شده که کشورهای خارجی با یک سفر در سه رویداد ۱۰ امتیازی شرکت کنند و فرصت کسب ۳۰ امتیاز را داشته باشند. ۳۰ امتیاز، نصف ۶۰ امتیازی است که هر ورزشکار در سال می‌تواند از تورنمنت‌های بین‌المللی کسب کند.

عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو ادامه داد: برگزاری مسابقات در هتل اتفاق خوبی بوده و بازیکن می‌تواند در یک مکان مسابقات خود را برگزار کند و در عین حال استراحت هم داشته باشند. شرایط کنترل و قرنطینه  نیز راحت‌تر است. فدراسیون تکواندو با تلاش زیاد موفق به گرفتن هتل با قیمت خوبی شده است. هزینه اقامت در هتل با سه وعده غذا ۴۰۰ هزار تومان است که قیمت خوبی است.

ساعی در پاسخ به این سؤال که حضور رحیمی به عنوان مدیر فنی شرح وظایف سرمربی را محدود خواهد کرد، گفت: رحیمی از پیشکسوتان و مربیان باسابقه تکواندو ایران است که در این حوزه تجربه دارد.  هر کسی نیاز به مشاوره و کمک دارد و قصد همه ما نیز کمک به سرمربی تیم ملی است. انتخاب رحیمی برای محدود شدن سرمربی تیم ملی صورت نگرفته و عسکری می‌تواند از این فرصت به نفع خود استفاده کند. هر اتفاق خوبی بیفتد به نام سرمربی خواهد بود و اگر خدایی نکرده مشکلی پیش بیاید نیز همه سرمربی را می‌شناسند.

وی در خصوص ادامه همکاری تیم ملی با عسکری عنوان کرد: به اتفاقات گذشته کاری نداریم و مهم این است که در حال حاضر عسکری انتخاب شده و وظیفه همه ما کمک و حمایت است. هر فرد دیگری جای او انتخاب می‌شد باید به همین شکل پیش می‌رفتیم. امیدوارم عسکری از شکست در المپیک تجربه خوبی به دست آورده باشد و در مسابقات جهانی نتیجه بگیرد. مسابقات جهانی برای ما خیلی مهم است. امتیاز مسابقات جهانی از ۱۲۰ به ۱۴۰ امتیاز افزایش یافته و اگر نتوانیم نتیجه بگیریم، کارمان خیلی سخت خواهد شد.

پرافتخارترین المپین تاریخ تکواندو ایران در خصوص مذاکره رحیمی با کرمی و حجی‌زواره برای حضور در کادرفنی تیم ملی تکواندو گفت: اسم و تجربه این عزیزان می‌تواند به بچه‌ها و تیم ملی کمک کند. بچه‌های ما جوان هستند و نیاز دارند که قهرمانان بزرگ در کنار آنها باشند. حتماً باید این اتفاق بیفتد و از قهرمانان گذشته استفاده بیشتری داشته باشیم، چرا که حضور این قهرمانان می‌تواند کمک کند.

ساعی با توصیه به کرمی و حجی‌زواره برای همکاری با تیم ملی یادآور شد: نه تنها حضور کرمی و حجی‌زواره بلکه حضور دیگر قهرمانان هم می‌تواند به تکواندو کمک کند. تکواندو ایران قهرمانان بزرگ زیاد دارد و از همه آنها باید در کنار تیم‌های مختلف استفاده و بهره ببریم.

ساعی در خصوص ثبت‌نام در انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو گفت:به توصیه قهرمانان و پیشکسوتان و با مشورت با بزرگان تصمیم گرفتم در انتخابات ثبت‌نام کنم. اگر انتخاب شوم کار در چند زمینه بسیار سخت خواهد بود. تکواندو در حال حاضر در شرایط خوبی نیست و از طرفی رئیس فدراسیون شدن در این شرایط اقتصادی کار بسیار سختی است. امیدوارم با کمک همه خانواده تکواندو از پس کار برآیم. تکواندو با همدلی می‌تواند دوباره رشد کند و امیدوارم این همدلی اتفاق بیفتد.

وی در پاسخ به این سوال که ثبت‌نام او و رئیس فعلی فدراسیون در انتخابات، دوگانه ساعی – پولادگر را رقم خواهد زد، تصریح کرد: از آقای پولادگر رخصت گرفتم و با ایشان صحبت کردم که در انتخابات حضور داشته باشم. ایشان گفت که اشکالی ندارد و تا پایان انتخابات نیز اتفاقات زیادی خواهد افتاد که امیدوارم به نفع تکواندو باشد.

دارنده دو مدال طلا و یک برنز المپیک در خصوص صحبت‌های میرهاشم حسینی در مورد عدم همدلی خانواده تکواندو و بدتر شدن شرایط  نسبت به گذشته گفت: شرایط در زمان ما بهتر نبود.  امکانات در گذشته خیلی کمتر بود، اما همدلی خوبی بین جامعه تکواندو وجود داشت. همان همدلی باعث موفقیت تیم می‌شد، اما امروز قهرمانان گذشته ما دور شدند. با این حال اینگونه نیست که دل قهرمانان گذشته با بچه‌های فعلی نباشد، اما چون راهی برای حضور داشتن قهرمانان گذشته نیست، دورتر ایستاده‌اند.

ساعی خاطرنشان کرد: بچه‌های فعلی حق دارند و احساس می‌کنند که قهرمانان گذشته دوست ندارند این نفرات نتیجه بگیرند. باید این فرصت داده شود که قهرمانان گذشته کمک کنند.  باید این قهرمانان را دعوت کرد، چرا که بدون دعوت، کسی جایی نمی‌رود. اگر می‌گویم بچه‌های گذشته بیایند و در کنار تیم باشند به همین خاطر است تا به این جوانان کمک کنند. باید شأن این قهرمانان نیز شود و از آنها دعوت کرد و آنها نیز به این دعوت پاسخ مثبت دهند. اینکه در گذشته چه اتفاقاتی افتاده را باید کنار گذاشت، چرا که تکواندو برای همه ما است. امیدوارم با توجه به پتانسیل تکواندو با همدلی به روزهای خوب گذشته برسیم.

منبع: تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::