شما اینجا هستید

اخبار برتر » یونیفرم مسابقات جهانی پومسه ۲۰۲۲ از مواد بازیافتی ساخته می‌شود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، ۳۳۰ دست لباس پومسه که قرار است توسط شرکت‌کنندگان در مسابقات قهرمانی جهان پومسه ۲۰۲۲ “گویانگ” کره جنوبی پوشیده شود، از پارچه‌های ساخته شده از بطری‌های پلاستیکی دور ریخته‌شده تهیه خواهد شد.

لباس‌های بخش غیرمسابقه‌ای به حدود ۷۰۰ نفر از جمله داوطلبان و برگزارکنندگان مسابقات ارائه می‌شود و این لباس‌ها نیز از بطری‌های پلاستیکی بازیافتی ساخته می شود. برای ساخت یک یونیفرم به ۱۵ بطری ۵۰۰ میلی لیتری نیاز است.

مقامات شهر گویانگ گفتند که قصد دارند با در نظر گرفتن سه کلمه کلیدی این رقابت‌ها یعنی “صلح، محیط زیست و اقتصاد” از پارچه بازیافتی استفاده کنند. این اولین بار است که در کره جنوبی چنین کاری انجام می‌شود.

تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰۰۰ ورزشکار از بیش از ۷۰ کشور در این مسابقات شرکت کنند که قرار است از ۲۱ تا ۲۴ آوریل ۲۰۲۲ (یکم تا چهارم اردیبهشت سال آینده) در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی کره در گویانگ برگزار شود. ۲۷۵ مدال در  ۳۶ فرم توزیع خواهد شد.

مسابقات جهانی تکواندو پومسه هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و در ماه می ۲۰۲۰، شهر “گویانگ” در استان گیونگگی به عنوان محل برگزاری مسابقات ۲۰۲۲ انتخاب گردید.

این مسابقات قرار بود سال ۲۰۲۰ و به میزبانی “هرنینگ” دانمارک برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و رقابت های جهانی آنلاین تاکنون جایگزین آن شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::