شما اینجا هستید

اخبار برتر » رکورد تاریخی هوگوپوشان ایرانی در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یادآوری افتخارات ثبت شده ورزشکاران که برای هر عنوان یا مقام کسب شده، گروهی سخت تلاش کرده‌اند تا در تقویم تاریخ ثبت شود خالی از لطف نیست. با این هدف قصد داریم نگاهی به رویدادهای مهم که تکواندوکاران ایرانی باعث به یادماندنی شدن آنها شده‌اند، داشته باشیم.

دو سال پیش و در چنین روزی ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۷، دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ به میزبانی کشور تونس برگزار شد که تکواندوکاران ایرانی توانستند رکورد تاریخی را در این رویداد به نام خود ثبت نمایند.

تیم ملی توجوانان پسر با ترکیبی کامل در این رویداد شرکت کرده بود که در نتیجه‌ای بی سابقه ۷ هوگوپوش کشورمان با کسب مدال طلا بر سکوی قهرمانی ایستادند و پرچم ایران عزیز را به اهتزاز در آوردند. ۲ مدال برنز نیز بدست آمد تا ایران با اختلاف بسیار زیاد نسبت به حریفان خود بعد از ۸ سال سکوی قهرمانی را پس بگیرد.

در پایان این عملکرد ستودنی از سوی نوجوانان ایرانی، وحید عبدالهی به عنوان بهترین سرمربی جهان و حسین لطفی نیز به عنوان فنی ترین بازیکن معرفی شدند.

ملی پوشان حاضر در دوازدهمین دوره مسابقات نوجوانان جهان:
حسین لطفی، محمد رستم نژاد، امیر ولی‌پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، عرفان مرادی، محمد مهدی عمادی، علی اشکوریان، محمدعلی خسروی و نیما مهرعلی

کادر فنی:
سرمربی: وحید عبدالهی 
مربی:رشید فتاحی و وحید ناصری
مدیرفنی: محمدرضا زوار

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::