شما اینجا هستید

تیتریک » نسل طلایی تکواندو بودیم/ وضعیت بدنی باعث حذف من از مسابقات جهانی شد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌ روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

وحید ناصری ملی پوش اسبق تکواندو کشورمان از خاطرات دوران قهرمانی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«از سال ۱۳۷۱ رشته تکواندو را انتخاب کردم و در چهارده سالگی برای اولین بار به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدم؛ سال ۱۳۷۷ جزء نفرات انتخابی برای مسابقات جهانی ترکیه بودم، با وجود اینکه خیلی خوب ظاهر شدم و حریفانم را شکست داده بودم اما کادر فنی به دلیل جثه کوچک من را از لیست حذف کردند که خاطره تلخی بود.

در ادامه سال ۱۳۷۹ برای مسابقات جهانی ایرلند بعد از گذراندن یک اردوی طولانی مدت و پرفشار زیر نظر استاد کریمی به این رقابت‌ها اعزام شدم  و سومین بازی مقابل حریفی از کره‌جنوبی قرار گرفتم. در آن زمان داوری خیلی به نفع کره‌ای‌ها بود، همزمان با بازی برق کل سالن قطع شد و در حالی که ۴ بر ۳ از او جلو بودم بخاطر سلیقه‌ای امتیاز دادن داورها نتیجه را ۶ بر ۵ واگذار کردم که برایم بسیار ناراحت کننده بود.

سال ۱۳۸۳ در بدو ورودم به اردوی تیم ملی بزرگسالان بسیار خوب ظاهر شدم ولی در آن زمان اسطوره‌ها و قهرمانان بزرگی در ترکیب حضور داشتند، به خصوص در وزن ۴ رقابت بسیار سنگین و شدید بود و در نهایت هم افرادی مانند علیرضا نصرآزادانی، محمد باقری معتمد و… که از تجربه بالاتری برخوردار بودند به مسابقات اعزام شدند.

در طول دوره ورزشکاری‌ام خدا را شکر عملکرد خوبی داشتم و در مسابقات لیگ کشوری که ملی پوشان حضور دارند و معمولا رقابت‌های سخت، پرفشار و هیجان انگیزی هستند توانستم قهرمانان سطح جهانی و آسیایی مثل بهزاد خداداد، امید غلامزاده و محمد مهدی مهدیزاده را شکست دهم که باعث شد استاد ذوالقدر مرا به تیم ملی دعوت کنند.

تمرینات و رقابت‌های آن زمان قابل مقایسه با حال حاضر نیست و همین موضوع باعث شده تا ما نسل طلایی تکواندو باشیم و آغاز موفقیت‌ها از آنجا بوده است.

از سال ۸۰ تا ۸۶ فینالیست مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان بودم که قهرمانان خیلی خوبی شرکت می‌کردند و رقابت‌ها بسیار سنگین بود و توانستم ۴طلا و۲ نقره کسب کنم.

همچنین از استان خودم اولین فردی بودم که به اردوی تیم ملی پومسه به مربیگری استاد کانگ دعوت شدم؛ بعد از گذراندن چهار ماه و نیم اردو برای مسابقات جهانی و در حالی که جزو نفرات نهایی برای اعزام بودم از ناحیه “همسترینگ” دچار آسیب دیدگی شدید شدم و در نهایت حذف شدم.

مدال طلای نوجوانان در کرواسی، طلای تورنمنت آلمان و برنز جام فجر را در کارنامه دارم. در مسابقات آزاد فرانسه هم حضور پیدا کردم که باید با حریفی از رژیم غاصب اسرائیل رو به رو می‌شدم و حاضر به مبارزه نشدم.

خدا را شکر که توانستم با سن کم در مربیگری موفق عمل کنم و نتایج خوبی بگیرم؛ در مسابقات نونهالان آسیایی قهرمان شدیم و در مسابقات جهانی به میزبانی کره‌جنوبی تیم نایب قهرمان شد؛ بعد از آن در رده سنی نوجوانان مربی شدم و کنار استاد محمدرضا زوار نتیجه‌ای رویایی گرفتیم و در تونس با ۷ طلا و ۲برنز قهرمان جهان شدیم. همچنین در آسیا برای اولین بار عنوان قهرمانی را به ثبت رساندیم و در جام ریاست فدراسیون جهانی کیش قهرمان شدیم.

کارنامه خوبی در مربیگری دارم و خوشحالم از اینکه اساتید بزرگ قابل دانستند تا در کنارشان باشم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::