شما اینجا هستید

اخبار برتر » تصمیم عجیب فدراسیون کاراته

Rate this post

سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در فاصله حدود یک ماه تا آغاز بازی‌های المپیک توکیو با انتخاب محسن آشوری به عنوان سرپرست نایب رییسی فدراسیون، باعث ایجاد حاشیه‌ای خودساخته در این رشته شده است.

بر کسی پوشیده نیست که شهرام هروی سرمربی موفق تیم ملی کاراته با آشوری اختلافات ریشه‌ای دارد، به طوری که چند ماه قبل هم وقتی صحبت از حضور مجدد وی در فدراسیون به میان آمد، هروی ترجیح داد، مدتی تمرین تیم ملی را رها کند تا به نوعی صدای اعتراض خود را به گوش رئیس فدراسیون برساند.

اما حالا کمتر از ۲۴ ساعت از انتصاب آشوری به عنوان سرپرست نایب رییسی فدراسیون کاراته نگذشت که سیدشهرام هروی با غیبت در اردوی تیم ملی و نشست تخصصی سرپرستان و مربیان اعزامی به بازی‌های المپیک، مخالفت خود را با این تصمیم نشان داد.

مشخص نیست، چرا طباطبایی در آستانه المپیک و با چه اهدافی یکی از منتقدان اصلی فدراسیون و مرد در سایه کاراته را بار دیگر به بدنه اصلی مدیریتی فدراسیون نزدیک کرده است؟

در اینکه رییس فدراسیون در هر صورت پاسخگوی همه برنامه‌ها و عملکرد فدراسیونش خواهد بود، شکی نیست و این اختیار را دارد تا با افراد مورد اعتماد خود کار کند، اما آیا بهتر نبود، آقای رییس که در ۲ سال گذشته با حواشی و مسائل ریز و درشت کاراته دست و پنجه نرم کرده است، اندکی بیشتر تحمل و حکم جدید را یک ماه دیگر صادر می‌کرد تا ملی پوشان این رشته که نخستین و آخرین بار بزرگترین آوردگاه ورزشی را تجربه خواهند کرد، با آرامش بیشتری در مسابقات شرکت کنند؟

قهر سرمربی تیم ملی کاراته بی شباهت به اتفاق‌های ناخوشایند قهر، استعفا و کنار گذاشتن رضا مهماندوست سرمربی پیشین و موفق تیم ملی تکواندو در سال المپیک نیست، اتفاقی که تا مدت‌ها تکواندو را وارد حاشیه‌های زیادی کرد که هنوز هم تبعات آن دیده می‌شود.

 

مرتضی ایزدپناه
خبرنگار تحریریه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::