شما اینجا هستید

اخبار برتر » تکواندو ایران، منتظر تصمیم کمیته فنی

Rate this post

با توجه به فرصت ۳ ساله تا المپیک ۲۰۲۴ فرانسه، ضروری است فدراسیون تکواندو با آنالیز نتایج توکیو و بهره مندی از تجربیان المپیک های قبلی ضمن برنامه ریزی جامع و سریع نسبت به انتخاب سرمربی تیم ملی در کوتاهترین زمان ممکن اقدام و زیرساخت های برگزاری اردوهای آماده سازی را فراهم نماید. این مهم آنجا ضرورت بیشتری پیدا می کند که بدانیم برای کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ سیستم فدراسیون جهانی، نیاز به حضور در رویدادهای متعددی در طول چند سال می باشد.

به جز فریبرز عسکری که با وجود نتیجه گیری ضعیف در توکیو احتمال می رود کماکان جز گزینه های سرمربیگری تیم ملی باشد، در میان اساتید و قهرمانان تکواندو هستند افرادی که فرصت نشستن بر صندلی مربیگری تیم ملی را داشته باشند. بیژن مقانلو، سید نعمت خلیفه، پیام خانلرخانی، محمدرضا زوار، مرتضی کریمی، وحید عبدالهی، مرتضی سلطانی، حتی یوسف کرمی و هادی افشار را می توان گزینه های سرمربیگری تیم ملی تکواندو دانست.

شاید عده ای هم رضا مهماندوست را به این لیست اضافه کنند. اما اختلاف قدیمی این مربی با پولادگر و عملکرد ضعیفش در چند سال اخیر بویژه در المپیک توکیو ۲۰۲۰ که با حذف میلاد بیگی همراه بود، او را از لیست نهایی خارج می کند.

اگر بخواهیم به ضرب المثل معروف “آزموده را آزمودن خطاست” مورد توجه قرار دهیم، این لیست کاهش مهمی خواهد داشت. در این صورت مربیان ناکام المپیکی فریبرز عسکری و بیژن مقانلو از لیست حذف خواهند شد. اما حقیقت اینست که نباید تجربه گرانبهایی که این مربیان از ناکامی در المپیک به دست آورده اند را نادیده گرفت.

نکته حائز اهمیت دیگر، توجه کمیته فنی به انتخاب مربی تیم ملی توسط سرمربیان است. موضوعی که دو دوره اخیر المپیک یکی از چالش های سرمربیان تیم ملی بود
مهدی احمدی، کوروش رجلی، حسن فلاحی راد، فرزاد عبدالهی، باقری معتمد، مسعود حجی زواره و رضا ایمان زاده نیز افرادی هستند که در آینده می توانند به عنوان مربی به تیم ملی کمک کنند و این افراد نیز بایستی مد نظر کمیته فنی باشند تا از حداکثر پتانسیل تکواندو کشور برای موفقیت در پاریس ۲۰۲۴ استفاده شود.

حال باید دید کمیته فنی فدراسیون تکواندو چه تصمیمی درباره سرمربی تیم ملی خواهد گرفت و سکان هدایت تیم ملی را به دست چه کسی میسپارد و آیا نفر بعدی می تواند ناکامی های ریو و توکیو را جبران کند یا خیر؟

✍امیرحسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::