شما اینجا هستید

اخبار برتر » آنالیز عملکرد میرهاشم حسینی در شیاپ‌چانگ توکیو

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی ورزشکار وزن ۶۸- کیلوگرم کشورمان در المپیک توکیو با سه بازی و دو باخت نتوانست مدالی را در این آوردگاه مهم کسب کند.

بررسی آماری مبارزات میرهاشم نشان می‌دهد که او در مجموع سه مسابقه ۱۲۵ تکنیک اجرا کرده و موفق به کسب ۶۱ امتیاز شده است. در مقابل رقبای وی ۱۲۷ تکنیک اجرا کرده اند و موفق شده اند ۸۰ امتیاز از میرهاشم کسب کنند. میرهاشم درطی سه مسابقه ۹ امتیاز اخطار از رقبای خود کسب کرده است. هشت امتیاز اخطار از دست داده است.

حسینی در طول بازی هایش بیشتر از دو ضربه کف و آبدولیو استفاده کرده به طوری که ۶۵ درصد ضرباتش شامل این دو ضربه بوده است. میرهاشم در طی سه بازی مجموعا ۲۹ ضربه نریوچاگی اجرا کرده ولی تنها هفت ضربه وی منجر به امتیاز شده است. این نکته نشان از آنالیز دقیق وی توسط حریفان دارد.

میرهاشم تنها یک بار تصمیم به اجرای تکنیک چرخشی گرفته که آن هم منجر به امتیاز نشده است. در مقابل تنها در بازی مقابل ازبکستان و در راند سوم حریف چهار ضربه چرخشی اجرا کرده که دوتای آن منجر به امتیاز شده است.

به طور کلی درصد موفقیت حسینی در کسب امتیاز پایین بوده است. او بطور متوسط در راند اول هفت درصد، در راند دوم چهارو نیم درصد و در راند سوم ۱۴ درصد موفق بوده است. شاید این نکته به عنوان یک تناقض بیان شود که اگر میرهاشم آمادگی جسمانی پایینی داشته چرا درصد موفقیت ضرباتش در راند سوم بالاتر بوده است، پاسخ مشخص است، در راند سوم، دو رقیب میرهاشم از حاشیه امنیت امتیازی بالایی برخوردار بودند و لذا از دست دادن امتیاز چندان برایشان مهم نبوده است.

نکته جالب توجه این است، که در راند پایانی هر مسابقه عملکرد حسینی از لحاظ اجرای تکنیک های موثر بهتر بوده است اما از نظر آماری به ترتیب در راند دوم و سوم میزان فعالیت افت چشمگیری داشته است.

با توجه به این موضوع ضعف قوای جسمانی ورزشکار و عدم آمادگی جسمانی کافی قابل توجه بوده است.

این نکته آنجا نمود بیشتری داشته است که میرهاشم حسینی در حین بازی از هر فرصتی که توسط اخطارها داده میشده برای ریکاوری و تنفس استفاده می کرده و حتی در زمان‌هایی درخواست کشیدن کارت از سرمربی خود داشته است.

منبع: کانال آنالیز تکواندو ایران

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::