شما اینجا هستید

اخبار برتر » افشار: جامعه تکواندو آگاهی کافی را ندارند/ اگر تکواندو الویت باشد دیگر کسی به دنبال سهم خواهی نیست

Rate this post

هادی افشار بازیکن سابق تیم ملی و کارشناس تکواندو کشورمان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص علت نتیجه نگرفتن بازیکنان در المپیک گفت: من به این موضوع از چهار جهت نگاه می‌کنم، مشکل اصلی عدم تعامل کادر فنی با ورزشکاران است که برنامه‌های تمرینی آمادگی جسمانی، روانی و تکنیکی بدون هماهنگی با قهرمانان و افرادی که دارای تجربه بودند، صورت گرفته است و این نقطه ضعف کار آقای فریبرز عسکری بوده است چرا که یک تیم مشاور کنار ایشان نبودند که مشکلات را آنالیز کنند.

وی افزود: موضوع دوم که سرمربی تیم ملی در جلسه مطرح کردند نداشتن تشکیلات و لوازم مسابقه که به دلیل تحریم‌ها در دسترس بازیکنان نبوده است، یک سری مسایل زیر نظر فدراسیون باید تامین می شده که گفتند تغذیه و امکانات مناسب نداشتیم همه این ها به علت عدم هماهنگی به وجود آمده است.

کارشناس تکواندو کشورمان در ادامه گفت: نکته دیگر در بخش مدیریت فدراسیون است، رییس فدراسیون باید یک تیم بسیار قوی در حوزه‌های مختلف داشته باشد چراکه کار حرفه‌ای در هر بخشی متفاوت است؛ هیچوقت یک مشاوره تخصصی در سه بخش کیوروگی، پومسه و هانمادانگ نداشته‌ایم همچنین یک گروه فکری قوی در کنار فدراسیون نیاز است؛ ما نیروهای توانمند و پتانسیل خوبی در این زمینه داریم و باید به کار بگیریم.

افشار خاطرنشان کرد: مدتی است بازیکن بزرگسال به تیم ملی ما تزریق نمی‌شود و رده‌های خردسالان و نوجوانان خروجی‌های خوبی به بزرگسالان اضافه نکرده است؛ باید کنار تیم ملی نوجوانان گروهی استعداد برتر از تمام کشور جمع شود و با برنامه ریزی آموزشی مدون رشد کنند.

وی اظهار داشت: فکر می کردم کشور ما نیازمند مدیران با دانش، با درک کافی و آگاه است ولی در حال حاضر نظرم این است باید مردم آگاهی، داشته باشیم؛ تکواندو ما مدیران خوبی دارد ولی جامعه تکواندو آگاهی کافی را ندارند و نیازمند تغییر نگرش داخل خودشان هستند؛ باید در صورت بروز اختلاف آن را داخل خانواده حل کنند چرا که مطبوعات و فضای مجازی جای بیان این موضوعات نیست. در نهایت یک نقطه مشترک بین همه این خانواده وجود دارد به نام ورزش تکواندو که اگر الویت باشد دیگر کسی به دنبال سهم خواهی نخواهد بود بلکه به دنبال راه حل برای رفع مشکلات می‌گردند.ضرباتی که می خوریم برای از هم گسیختگی این روزهاست، فدراسیون باید کاری کند تا این خانواده زیر پرچم تکواندو همگن شود و آبی که رفته دوباره به جوی بازگردد.

وی در خصوص اینکه برخی معتقدند همدلی در میان خانواده تکواندو از بین رفته است اظهار داشت: می گویند چند پادشاه در یک اقلیم نمی گنجد، هر یک از قهرمانان را یک پادشاه می‌دانم و معتقدم همه آنها قرار نیست فرمان روایی کنند اما اگر فدراسیون با یک برنامه ریزی درست همه آنها را کنار هم قرار دهد بسیاری از مشکلات حل می‌شود. وقتی به صورت رو در رو صحبت کنیم بسیاری از مسایل بدون سوتفاهم برطرف خواهد شد چرا که درک و برداشت درستی از احساسات یکدیگر کسب می کنیم.

کارشناس تکواندو خاطرنشان کرد: قبلا به آقای پولادگر طرحی پیشنهاد دادم به نام باشگاه قهرمانان که هر چند وقت یکبار دور هم جمع شوند؛ همین باشگاه باعث باعث همدلی خواهد بود و می‌توانند از ظرفیت‌های آن ها استفاده کنند، در حال حاضر من مدیر شرکت نفت هستم شاید گاهی بتوانم فضاهایی را در اختیار تیم ملی قرار دهم یا مثلا آقای بیژن مقانلو مدیر فرودگاه مهرآباد هستند و ممکن است در بخش ترانسفر بازیکنان کمک کنند. بنابراین اگر از تمام ظرفیت ها استفاده شود قطعا نتیجه خوبی بدست می‌آید ولی اگر من به دنبال سهم خواهی باشم همه چیز را کنار می گذارم و به دنبال منافعم خواهم بود.

افشار در مورد خالی بودن جای بسیاری از کارشناسان در نشست فدراسیون گفت: فدراسیون کار دعوت از کارشناسان را به عهده من گذاشت و ممکن بود اگر من به شخصی مثل مجید افلاکی زنگ می‌زدم بر اساس احترام و رفاقت با من بپذیرد ما بر هم تقدم و تاخر نداریم، در خواست من از آقای بیژن مقانلو و آقای کرمی بود که تشریف نیاوردند ظاهرا یوسف کرمی انتظار داشت فدراسیون از ایشان دعوت به عمل آورد و همه افرادی که در این جلسه حضور پیدا کرده بودند را خوار و خفیف خطاب کردند وقتی بزرگتری مثل آقای پولادگر می‌خواهد از تجربیات ما استفاده کند؛ وظیفه خود می‌دانیم این را بپذیریم. فردا هم جلسه دیگری برگزار خواهد شد و فدراسیون از من درخواست کرد کارشناسان را دعوت کنم که نپذیرفتم و ترجیح دادم انجام این کار بر عهده خودشان باشد. ای کاش کمیته ای تشکیل شود و قهرمانان کنار یکدیگر قرار گیرند تا حرف هایشان یکدست شود و طرح های خوبی ارایه دهند؛ فدراسیون هم به دنبال این است که در نهایت تکواندو منفعت ببرد نه اشخاص. به عقیده من خیلی از قهرمانان می‌توانستند حضور داشته باشند مثل مهدی بی باک به صورت آنلاین، از نسل‌های گذشته فرهاد اصلانی، مهدی نوایی حرف‌های شهرستان ها را می‌توانست منعکس کند، حسن اصلانی و مجید امین ترابی، وحید عبداللهی و از نسل های جدیدتر سروش احمدی شرکت کنند.

کارشناس تکواندو کشورمان در خصوص تقویت یا تغییر کادر فنی بیان کرد: کادر فنی ظرف مدت چهار سال تلاش خود را انجام داده است و اعتقادم بر این است در این مورد فدراسیون باید تصمیم بگیرد ولی امیدوارم اگر قرار است تغییری صورت بگیرد نقطه نظرات همه قهرمانان و کارشناسان را بگیرند و با جمع بندی کلی اقدام کنند تمام صحبت من شورا است تا برنامه مربیان موشکافانه آنالیز شود و با هدف گذاری و مشخص کردن نقطه شروع و پایان انجام شود. من با ماندن فریبرز عسگری مخالفتی ندارم حتی اگر مربی جدید بیاید به او احترام می گذارم باید مربیان با دانشی برای تیم بگذارند و قهرمانان با تمام ظرفیتی که دارند کنار آنها قرار بگیرند.

افشار در پایان گفت: اگر کادر فنی جدید انتخاب شد نباید فردی باشد که همه تعجب کنند از کجا آمده است، پیشنهاد دادم اگر قرار به تغییر است باید خیلی سریع این اتفاق بیفتد و فردی بیاید که همه او را قبول دارند، انتخاب می‌کنند و به او احترام می گذارند؛ همانطور که در این چهار سال از آقای عسکری حمایت شد و به او کمک کردند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::